O zapachach, aromatach, smrodzie i odorze.

Siedzę, obserwuje, słucham. Dziwię się. Dziwię się całemu światu. Najbardziej jednak zastanawia mnie mój stan.

Dziś mam ubrany sweter z dość specyficznym zapachem utrzymującym się w powietrzu drażniącym moje nozdrza. Zimno, pada. Musiałam pożyczyć ten sweter. Aromat jednak przyprawia mnie o ból głowy, jest intensywny i lekko kwaśnawy. W Netto kosztuje 29,99zł. za 5 kg. Taka mało kusząca przyjemność.

Wolę zapach kawy, jej aromat unoszących się dookoła cząsteczek uspokaja mój umysł. Dziś świat mógłby wyglądać inaczej. Nie spoglądałabym na podgryzione kalosze wiszące na bezwładnie opuszczonych nogach. Nie. Dziś ubrałabym przytulne skarpety, jeszcze milszy w dotyku dres, zapaliłabym świecę, papierosa, wzięła łyk kawy i odpłynęła.

Dziś jak nigdy potrzebuję samotności. Odrętwiający stan z jakim znów mam przyjemność obcować pochłania mnie w całości. Czuję się niepewnie, zawieszona, znów w próżni. Znów mam to uczucie niepokoju, braku stabilności, braku kontroli życia. Zatem wszystko w należytym porządku, a przynajmniej bez zmian. Znam te nastroje, całe 27 lat dopracowywałam technikę masochizmu, by bolało najintensywniej z prawie niezauważalnym grymasem na twarzy. „Znajdowanie przyjemności w zadawaniu sobie cierpień lub w poddawaniu się im”.(przyp.http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2481640 )Nie wiem po co…

Szukam tego drażniącego zapachu. Jest na tyle nieprzyjemny, że zaczął mi się podobać.

Nie jestem psychologiem, kończyłam jednak pedagogikę, by wiedzieć, że jest źle. Poznałam spokój umysłu, ale większość mojego życia znajdowałam się w hipnotyczno – odrętwiałej pozycji świadomościowej, gdzieś pomiędzy id a superego, gdzieś z tyłu głowy. Znów uciekam w świat mechanika umysłu. Staję w rozdartych spodniach, podpierając się o biodra, z kluczem „siódemką” w ręku i usiłuję wkręcić kolejną już śrubę w tę całą machinę seksu, podniet, zawirowań, słabości, smrodu, odoru.

Ze szkodliwością dla otoczenia na poziomie „trzy”, na milion możliwych KatKath.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>