Czym jest miłość?

Moja ukochana mama uczyła mnie na każdym kroku czym charakteryzuje się miłość.

Wielokrotnie, z miłości okłamywałam ją, oszczędzając prawdy, tego kim jestem, tego kogo nie chciałaby ujrzeć. Dziś wiem, że wiedziała doskonale kim jestem, w końcu byłam jej córeczką, najbliższą osobą w jej otoczeniu, którą znała od dziecka. To, że czegoś nie mówiła nie oznaczało, że nie widziała. Spoglądała i milczała. Nauczyła się czasem nabierać „wody w usta” co było wygodne dla mnie.

Mojej kochanej mamy, mamusi już nie ma. Dziś chciałabym móc z nią usiąść, przytulić się, wypłakać w jej ramię i pomilczeć…. Powiedzieć jaki świat jest zły….Jak bardzo jej tu brakuje… Jak bardzo brakuje jej dobroci, zrozumienia, szczerości…..

Moja mamusia potrafiła kochać i w umiejętny sposób przekazała tę umiejętność mnie. Mówiła zawsze, że prawda jest cenniejsza od najsłodszych kłamstw. Dziś, stojąc przed lustrem, spoglądając w swoje odbicie zrozumiałam jej słowa. Jestem w stanie zrozumieć i wybaczyć wszystko, wszystko poza kłamstwem.

Moja mama była prawdą w osobie. Nikogo nie udawała, starała się być silniejszą dla osób, które ukochała, stawiając je na piedestale, sobie ujmując.

Z dnia na dzień, choć to nie widoczne dla ludzkich oczu coraz bardziej mi jej brakuje. Powoli zacierają się jej wyrazy twarzy, zapomniany o dziwo został głos….

Pomimo, że popełniła wiele błędów w moim wychowaniu, w moich oczach zawsze pozostanie najszlachetniejszą osobą z racji najszczerszych cech osobowości, prostolijności i prawdy, którą zawsze w życiu się kierowała….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>