Stateczek

Dlaczego nie dom na plaży, ogród pełen róż czy coś równie stabilnego? Ponieważ obecnie stateczek kołyszący się spokojnie na wyciszonej tafli wody, wcześniej miotany był huraganami.

Nasz pokład… Nie chcę już na nim więcej gości. Tyle bym straciła wypływając na nieznane wody i co gorsza zawierzając naturze. Jednak Twoje silne ramiona utrzymały ster. Zapłatą za nierozwagę są poharatane serca, nieco podniszczona łódź. Wciąż razem. Choć niewiele brakowało byśmy poszli na dno, utonęli, to Twoja wiara i niezmierzona miłość uratowała nas. Jak bardzo się wypaliłeś? Jak bardzo ja swoim uporem i powątpiewaniem zraniłam Cię?

Dziś z polika spływa mi łza i staram się nie wracać myślami do tamtych dni. Kartony pełne Twoich ubrań nie chcą jednak opuścić mojej głowy, słowa o braku swojego miejsca wciąż dźwięczą w moich uszach – dopiero je zrozumiałam.

Wczoraj był huragan, wczoraj był smutek, wczoraj uświadomienie.

Dzisiaj Kochany mój, stałeś się mi tak bliski. Dzisiaj chcę się odwdzięczyć za ratunek od zguby. Dziś chcę Ci powiedzieć, że bardzo Cię kocham. I choć nie znam słów jakimi mogłabym się posłużyć opisując co do Ciebie czuję, to od dzisiaj staram się być lepszą, by jutro mogło nadejść w spokoju, wzajemnym szacunku, zaufaniu i tej pięknej miłości.

Krystianowi – Kasia.

2 myśli nt. „Stateczek

 1. Nie straszny mi wiatr , deszcz , trzesienie ziemi lub tez sniezyca.
  Obawiam sie ludzi ich chorych umyslow , zawisci , chciwosci , zazdrosci…
  Wiem ,ze kochasz i tesknisz.
  Nie schodz z pokladu i plyn „lekko podniszczonym stateczkiem” do stalego ladu za kanalem.
  Tu bedziemy bezpieczni , zdala od chorob obcych nic nieznaczacych …
  CZEKAM !!!
  Kris-bx

  • Ten rejs przepłynąć tylko z Tobą…prowadź mnie!
   Nie ważne gdzie, ale z kim. Żeby jeszcze ten czas,bez Ciebie tak się nie dłużył, a z Tobą przestał pędzić jak szalony.
   I tylko czasu kupić nie możemy wiec i marnować go nam nie wolno. Załduję pokład i ruszam do Ciebie! Do szybkiego zobaczenia, Ahoj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>