By zrozumieć

Dosyć! Dość udawania kogoś, kim nie jestem.

…Że jestem opanowana.

Nie jestem opanowana, jestem kłębkiem emocji, ot co. Czy jestem w stanie to zmienić? Nie wiem czy to możliwe do zmiany, czy mam w sobie tyle siły. Jestem nimi, całą masą emocji, one mnie budują, konstruują moją rzeczywistość. Dzięki nim jestem tak bardzo uczuciowa i to w sobie kocham, ale jednocześnie to one rujnują czasem mój świat. Wyodrębnić negatywne? Kurwa, toż to niemożliwe na pewno!

…. Że niedoskonała słownie.

Mówię czasem od rzeczy, lecz nie to, czego nie chce powiedzieć. Mówię zagmatwanie i niejasno używając skrótów myślowych, często upraszczając do maksimum, zapominając o różnorodności użytych słów. Ach! To nie będzie proste, ale musi się do cholery zmienić! Kończyłam w końcu studia! Dyplom do czegoś mnie zobowiązuje. To jak wyzwanie wręcz! Zabawa!

….Że często nie mam siły……

… nie mam jej często…. Tracę ją….. fizyczność.

…. Że jeszcze częściej boli…..

….. Bo boli. Cholernie boli. A strachu przed śmiercią już nie ma. Poddaję się, pozwalam memu ciału się rozpaść, skoro taka kolej rzeczy. Tylko lęk został….

…. Że lękam się….

… Lęk. Najcięższy z grzechów głównych. Lęk przed tym, że kiedy odejdę zostawię kochające mnie osoby, że kto się nimi zaopiekuje, że kto zaopiekuje się moim psem, że kto ich wszystkich będzie kochał, rozpieszczał, tulił, rozumiał? Kto?

… Lęk. Przed życiem, przed tym czemu muszę jeszcze stawić czoła. Lęk przed tym, że muszę mieć werwę i siłę, której bardzo brakuje dwudziestoośmioletniej dziewczynie. Lęk przed zagubieniem się w rzeczywistości, lęk przed tym, że ktoś źle odczyta moje słowa, źle mnie odbierze, źle oceni….

Lęk przed tym, że ktoś odkryje moje lęki.

Pierwszy wpis. Niech czyta każdy. Przestaję udawać. Usuwam „burkę”, odkrywam twarz.

PS Tosia lubi być drapana pod pachami szczególnie, również za uchem. Tosia lubi długie spacery. Nie cierpi aportować. Uwielbia szukać kretów. .. A kiedy nie chce jeść trzeba postraszyć ją kotami….

 

W kategorii: „O mnie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>